Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
 
 

 

Priėmimas į ugdymo įstaigas

 

Prašymai mokytis Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos vyskupo Motiejaus Valančiaus skyriaus  (A. Vaišvilos g. 33A) 1 - 2 klasėse nuo 2022 m. rugsėjo 1 d.  NEPRIIMAMI.

 

Prašymai mokytis Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos „Saulės“ skyriuje PRIIMAMI įprastai.

 

Modernizuotos patalpos lopšelio-darželio „Vyturėlis" Prūsalių skyriuje.

Daugiau informacijos paspaudus >>>

Modernizuotos patalpos Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje.

Daugiau informacijos paspaudus >>>

Informacija apie priėmimą į bendrojo ugdymo įstaigas 2022–2023 mokslo metais                        

Pranešame, kad prašymai priimti mokytis Plungės rajono savivaldybės ugdymo įstaigose 2022–2023 mokslo metais, prisijungus prie Plungės rajono savivaldybės interneto svetainės www.plunge.lt paskyros „Priėmimas į ugdymo įstaigas“, registruojami:

Į Plungės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas

Tėvai pildo (koreguoja) prašymus

Siunčiami pranešimai (kvietimai) dėl mokyklos lankymo

Tėvai tvirtina kvietimus (kreipiasi į mokyklas dėl sutarties sudarymo)

 

Vasario 1 d. – gegužės 17 d.

 

 

Gegužės 26 d. 

 

Gegužės 27 d. –  birželio 9 d.

Birželio 17 d. – birželio 30 d.

Liepos 7 d.

(į laisvas vietas kviečiami mokiniai, gyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje)

Liepos 8 d. – liepos 21 d.

Liepos 29 d. – rugpjūčio 20 d.

Rugpjūčio 24 d.

(į likusias laisvas vietas gali būti kviečiami mokiniai, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje)

Rugpjūči 25 d.- rugpjūčio 31 d.

Į bendrojo ugdymo mokyklas pirmenybė teikiama ir priėmimas vykdomas pagal šiuos kriterijus:

 • toje mokykloje lankiusiems priešmokyklinio ugdymo grupę (priimant į pirmas klases), baigusiems pradinio ugdymo programą (priimant į penktas klases)  ar pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį (priimant į devintas klases);
 • gyvenantiems mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje arba kurių vieno iš tėvų (teisėto globėjo ar rūpintojo) ir paties vaiko deklaruotos gyvenamosios vietos laikas mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje yra dveji ir daugiau metų. Taip pat šis pirmumo kriterijus taikomas mokiniams, kurių vieno iš tėvų (teisėto globėjo ar rūpintojo) ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje naujai įsigytame būste ir gyvenamosios vietos deklaracija atlikta iki dviejų metų laikotarpio nuo prašymo pateikimo datos, ar išsinuomotame būste, kuriame nuolat gyvenama. Nuomos atveju nuomos sutartis turi būti užregistruota Registrų centre. Minėtais atvejais registruojant prašymą, pateikiama nuomos sutarties arba nuosavybės teisę įrodančių dokumentų kopijos (pavyzdžiui, įsigijus butą, namą ar išsinuomojus butą 2021-07-25 – buto dokumentus ar nuomos sutartį pateikti reikia, o įsigijus butą ar išsinuomojus butą 2020-01-01 – papildomų dokumentų teikti nereikia);
 • našlaičiai bei vaikai, turintys globėjus ar rūpintojus;
 • asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į arčiausiai savo gyvenamosios vietos bendrojo ugdymo mokyklas, vykdančias bendrojo ugdymo programas ir jas pritaikančias šiems mokiniams;
 • vaikams, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ar įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi ir tęs mokymąsi pagal pradinio ir (ar) pagrindinio ugdymo programą toje mokykloje.

Pirmumo teisę suteikiančios aplinkybės yra lygiavertės. Iškilus ginčams dėl pirmumo suteikimo priimant į ugdymo įstaigą, pirmenybė suteikiama atsižvelgiant į prašymo padavimo datą ir laiką arba pirmumo kriterijų skaičių. 

Jei neįmanoma patenkinti visų prašymų pagal mokyklos aptarnaujamą teritoriją, į mokyklą priimama atsižvelgiant į gyvenamosios vietos deklaravimo datą.

Į švietimo įstaigas, įgyvendinančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas

 Tėvai pildo (koreguoja) prašymus

Siunčiami pranešimai (kvietimai) dėl įstaigos lankymo

Tėvai tvirtina kvietimus (kreipiasi į įstaigas dėl sutarties sudarymo)

 

Nuolat

(visus metus)

 

 Birželio 1 d.

Birželio 2 d. – birželio 15 d.

Liepos 7 d.

(į laisvas vietas)

Liepos 8 d. – liepos 21 d.

Rugpjūčio 24 d.

(į laisvas vietas)

Rugpjūčio 25 d. - rugpjūčio 31 d.

Vaikai priimami į ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes pagal amžių tokia tvarka: du vaikai iš sąrašo - pagal prašymų padavimo datą ir laiką, du iš sąrašo - pagal pirmumo teisę suteikiančias priežastis.

Pirmenybė priimant teikiama:

 • priešmokyklinio amžiaus vaikams, kurie jau lanko įstaigą, vykdančią ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas (pateikiamas tik rašytinis prašymas įstaigos direktoriui);
 • našlaičiams, globojamiems ir (ar) įvaikintiems vaikams;
 • vaikams, kurių brolis ar sesuo jau lanko (mokosi) toje pačioje įstaigoje;
 • vaikams, kurių vienas iš tėvų (globėjų) dirba toje įstaigoje;
 • vaikams, kurių vienas iš tėvų (globėjų) yra mokinys ar studentas ir mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje ar studijuoja nuolatinėse studijose;
 • vaikams iš šeimų, auginančių tris ir daugiau mažamečių vaikų;
 • vaikams, kurių tėvai (globėjai) arba vienas iš tėvų (globėjų) atlieka profesinę karo tarnybą ir yra keliami į naujas tarnybos vietas.

Pirmumo teisę suteikiančios aplinkybės yra lygiavertės. Iškilus ginčams dėl pirmumo suteikimo priimant į ugdymo įstaigą, pirmenybė suteikiama atsižvelgiant į prašymo padavimo datą ir (arba) pirmumo kriterijų skaičių. 

Aktualiausia su priėmimu susijusi informacija skelbiama Plungės rajono savivaldybės interneto svetainės www.plunge.lt titulinio puslapio paskyroje „Priėmimas į ugdymo įstaigas“.

 

Švietimo ir sporto skyriaus inf.

  

Prieš pildydami prašymą į darželius, prašome prisijungti čia

 
 
 

 

 

Prašymus galima pateikti www.plunge.lt skiltyje „Aktuali informacija“„Priėmimas į ugdymo įstaigas“.

Jei neturite galimybės pateikti prašymo internetu, galite teikti Plungės rajono seniūnijose, o Plungės mieste – Plungės rajono savivaldybės administracijoje. Visi Jūsų prašymai bus įdėti į elektroninę priėmimo sistemą.

Norime gyventojų paprašyti supratimo, jei kartais sistemoje atsirastų trikdžių ir nepavyktų prašymo pateikti per sistemą,. Prašome nepanikuoti ir prašymą pabandyti teikti vėliau.

Tikimės, jog sistema veiks puikiai ir papildomų rūpesčių registruojant vaikus į švietimo įstaigas tėveliams nesukels. Visų prašome, pastebėjus kokius nors sistemos trūkumus ar klaidas, informuoti Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrių el paštu svietimas@plunge.lt, dangirute.vaskiene@plunge.lt, gintautas.rimeikis@plunge.lt arba skambinti tel.: (8 448) 73 164, (8 614 90074) ir (8 448) 73155.

 

 


Paskutinis atnaujinimas: 2022-01-05 13:28:59
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS