
Plungės rajono savivaldybės taryba 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. T1-49 patvirtino Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo tvarkos aprašą.
Tvarkos aprašo tikslas – pagrįstai ir tikslingai įamžinti Plungės rajonui svarbius asmenis, datas, įvykius, objektus ar suteikti gatvėms pavadinimus. Šiuo metu įamžinimo procesas Plungės rajone nėra reglamentuotas, asmenys, datos, įvykiai dažnu atveju įamžinami be didesnių diskusijų ar istorijos, kultūros krypties specialistų rekomendacijų. Didžiausią įamžinimo proceso spragą parodė šiuo metu Vilniuje vykstantys ginčai dėl Jono Noreikos ir Kazio Škirpos atminimo. Plungės rajono savivaldybės tarybos patvirtintas tvarkos aprašas padės įgyvendinti savivaldybės ir valstybės politiką, siekiant tikslingo įamžino nesukeliant ginčų ir susipriešinimo.
Prašymus dėl įamžinimo bei gatvių pavadinimų suteikimo ar keitimo gali teikti fiziniai arba juridiniai asmenys, užpildę prašymo formą ir pateikę ją savivaldybės administracijai. Prašymus svarsto Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo komisija.
Įvyko du komisijos posėdžiai (birželio ir liepos mėn.), kuriuose svarstyti du Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondo prašymai dėl Kulių ir Platelių buvusių sinagogų bei Plungės žydų mokyklos vietų įamžinimo, taip pat dėl Vandos Rutkevič atminimo įamžinimo. Komisija pritarė buvusių pastatų vietų, svarbių žydų kultūrai, įamžinimui, taip pat pritarė Vandos Rutkevič atminimo įamžinimo idėjai, tačiau nepritarė pateiktam įamžinimo tekstui.
Plungės rajono savivaldybės administracijos paveldosaugininkas Gintaras Ramonas
|