Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Rugpjūtis
    2022     
 
 

 

Naujienos
Olandijos menininkų paroda - Žemaičių dailės muziejuje


Pirmą kartą Lietuvos ir Olandijos bendradarbiavimo istorijoje bus surengta tokio masto šiuolaikinių Olandijos menininkų paroda. 

Olandija turi senas dailės tradicijas ir yra gerai žinoma pasaulyje didžių dailininkų dėka. Rembrantas, Jan Vermeer, Albert Cuyp, Jan van Goyen – kalbant apie šių menininkų kūrybą, visada pabrėžiama jų paveiksluose genialiai perteikta šviesa, šviesos ir tamsos kontrastai, šešėliai, reflekcijos. Jie žinojo, kaip kasdienę sceną paversti ramaus grožio iliuzija. Jie išmokė žiūrovą pamatyti tapybiškumą įprastame gamtos kampelyje ar gimtajame mieste, pastebėti šviesos ir šešėlio žaismą, žavėtis šviesos sukuriama iliuzija.

Būtent olandų menininkai pirmieji per visą meno raidą atrado ir perteikė dangaus, šviesos grožį. Jiems nereikėjo ko nors dramatiško ar stulbinančio, kad padarytų savo paveikslus įdomius. Jie tiesiog vaizdavo pasaulį tokį, kokį regėjo. Šią tendenciją mes pamatysime ir eksponuojamų menininkų tapyboje, fotografijoje.

Atvykstančių menininkų darbai buvo rodomi pasaulinio lygmens galerijose ir muziejuose: MoMa Niujorke, Booijmans van Beuningen Roterdame, Noord Brabant Museum Den Bosche, CAC šiuolaikinio meno centre Malagoje... Visur buvo kalbama apie ypatingai perteiktą šviesą. Parodoje eksponuojamais darbais menininkai leis žiūrovui iš naujo atrasti gerai žinomus fotografijos ir tapybos žanrus, o parodos prezentacijoje bus pabrėžtas ryšys su jiems labiausiai įtaką dariusiais XVII amžiaus olandų menininkais.  

Atsiradęs XVII a., „Dutch light“ fenomenas tebežavi šių dienų tapytojus, fotografus, light art, videoart kūrėjus ir, žinoma, žiūrovus. Pasikeitė vaizduojamoji aplinka, temų interpretacija, bet šviesa  – vaiski, auksinė, iliuzinė – tebėra ir vis dar įkvepia.

Parodos atidarymas Žemaičių dailės muziejuje - š.m. rugpjūčio 28 d., 15 val. 

Parodos atidarymo iškilmėse dalyvaus:

Willem van Veldhuizen (tapyba);
Danielle van Zadelhoff  (fotografija);
Reinier Berendsen (tapyba);
Frank van Driel (fotografija);
Jeroen Paulussen (tapyba).

Parodos kuratorė - Daiva Balvers.

Kviečiame dalyvauti.

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS