Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Rugpjūtis
    2021     
 

 

Naujienos
Nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras pirmą kartą vieši Plungėje ir kartu su Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestru pristatys koncertą

Rugpjūčio 4-7 d. Plungėje viešės Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ suburtas nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras. Rugpjūčio 6 d. 18 val. įvyks muzikos vakaras prie fontano „Vasaros šypsenos“, kuriame dalyvaus nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras (vyr. dirigentai Romualdas Brūzga, Natalija Pugačienė), Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestras (vadovas Romas Jasevičius), choreografinė grupė (vadovė Edita Rimeikytė) ir solistai Vaida Butautaitė (Klaipėda), Rinalda Pocevičiūtė (Mažeikiai), Deividas Kaniauskas (Plungė), kurie yra IV respublikinio konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatai.

Nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras - unikalus, vienintėlis tokio pobūdžio kolektyvas Lietuvoje, kuriame muzikuoja žmonės, turintys negalią ir muzikos profesionalai. Kolektyvas gyvuoja jau 24 metus. Jame pagal specialią metodiką, kurios esmė – spalvoti ženklai ir jų atitikmenys ant instrumentų, kasmet muzikuoja apie 60 asmenų iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Joniškio ir kt.  Daugumas orkestro narių turi sutrikusio intelekto negalią. Kartu su šiais atlikėjais koncertuoja draugijos „Guboja“ organizuojamo respublikinio konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatai – gabūs, talentingi, jauni muzikos atlikėjai, turintys regos, fizinę ar kitą negalią iš visos šalies. Kasmet kolektyvas parengia naujas koncertines programas ir jas pristato Lietuvoje bei užsienyje (Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir kt.). Gražus ir prasmingas kūrybinis bendradarbiavimas orkestrą sieja su Lietuvos valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, LRT grupe, Chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, choru „Artyn“, dainininkais Jurgiu Brūzga, Povilu Meškėla, kitais atlikėjais. Šio orkestro sumanytoja ir projekto vadovė yra draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė. Orkestrui šiais metais vadovauja du vyriausieji dirigentai – Romualdas Brūzga (Vilnius) ir Natalija Pugačienė (Šiauliai). Tai dviejų vedančiųjų orkestro regioninių kolektyvų – LSKD „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO iš Vilniaus ir Šiaulių globos namų padalinio centro „Goda“ „Spalvų muzikos“ orkestro, dirigentai.

Plungės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras vadovaujamas Romo Jasevičiaus aktyvią veiklą vykdo nuo 1992 metų. Per tą laiką orkestras su savo koncertais pabuvojo Vokietijoje, Danijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Olandijoje ir kitose šalyse. Taip pat yra įvairių Lietuvos miestų renginių, švenčių, festivalių, konkursų dalyvis, organizatorius ir laimėtojas. Orkestras dalyvauja Pasaulio lietuvių Dainų šventėse, bei orkestrų čempionatuose.

Kviečiame apsilankyti koncerte ir pasiklausyti išskirtinio Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestrų ir Nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro koncerto.

 

Plung4s KC inf.

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS