Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Birželis
    2022     
 
 

 

Naujienos
Plungės rajono savivaldybės delegacija lankėsi Norvegijos Karalystės Bjerkreimo komunoje

 

 

 

       Bjerkreimo komunos savivaldybė, įgyvendindama partnerystės sutartį su Plungės rajono savivaldybe, gegužės 23-27 dienomis pakvietė 15-17 metų aktyvius ir sveikata besidominančius jaunuolius turiningai praleisti laiką Bjerkreimo komunoje. Juos lydėjo Visuomenės sveikatos biuro l. e. p. direktorė Daiva Zablockienė ir visuomenės sveikatos specialistė Aušra Grikštaitė. Jaunuoliai dalyvavo stažuotėje Bjerkreimo komunoje pagal 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programą Nr.LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos”. . Vizito tikslas – pagilinti jau anksčiau užmegztus kontaktus tarp norvegų ir lietuvių jaunimo, pasidalyti savo gerąją patirtimi ir iššūkiais, taip pat surengti susitikimus su specialistais, dirbančiais su jaunimu.

       Norvegijoje pasisėmėme daug gerosios patirties, aplankėme daug įdomių objektų, gėrėjomės šios šalies gamtos kerais. Pirmąją dieną su Vikesos miestelio 9 klasės mokiniais kopėme  į kalną, taip pat  plaukėme kanojomis Bjerkreimo upe. Tokiu būdu artimiau susipažinome su mokiniais, ir jų fizinio aktyvumo būdais.

       Aplankėme Vikesos miestelio mokyklą, kur pasidalijome mintimios apie mokymosi panašumus ir skirtumus. Norvegijos mokiniai mokykloje jaučiasi saugūs kaip namie, lygūs su mokytojais, nepatiria streso. Daug dėmesio skiriama užklasinei veiklai, o ypač -  fiziniam aktyvumui. Mokiniams sudarytos visos sąlygos aktyviai ir sveikai gyventi, judėti. 

       Antrąją dieną vykome  į Sandnes Kultūros ir meno mokyklą, dalyvavome šokio judesio pamokoje. Kelis vakarus svečiavomės įvairiuose gyvulininkystės ūkiuose, kad artimiau susipažintume su šalies, šeimos papročiais ir tradicijomis, taip pat  sužinotume, kaip  jaunimas užimtas atostogų metu, kokia  jo darbo patirtis.     

       Lankėmės Bjerkreimo savivaldybėje, kur  administracijos direktorius supažindino su vietos savivaldos tarybos sudėtimi, gyventojų gerovės lygiu, pristatė savivaldybės pasiekimus jaunuolių sveikatinimo srityje. Buvo aptartos pagrindinės Bjerkreimo komunos (bei visos Norvegijos) tarp jaunimo vyraujančios problemos bei dažniausiai pasitaikančios ligos: pervargimas, autizmas, antsvoris, kartais - tiesiog nenoras eiti į mokyklą, nepagrįstas nerimas, patyčios. Todėl šalyje didelis dėmesys skiriamas bendravimui, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimui.

       Savivaldybėje įsikūrusiam sveikatos centre paslaugas paaugliams teikia 2 centro slaugytojos, akušerė, fizioterapeutas, prireikus -  psichologas, socialinis pedagogas, vaikų teisių specialistas. Vyksta nuolatinis bendradarbiavimas ir konsultavimasis su šeimos gydytoju, pedagogine psichologine tarnyba, mokyklomis, darželiais, Psichikos sveikatos centru ir t. t. Visi dirba kaip viena komanda ir specialistai, susirinkę kas 2 savaites, visada turi sprendžiamų problemų.

       Visur Plungės delegaciją lydėjo svetingi ir draugiški norvegai, kurie žodžiais ir neakivaizdžiai bylojo apie aukštą piliečių sąmoningumo lygį, pagarbą žmogui ir pasitikėjimą vieni kitais.

       Projektas finansuojamas iš 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr.LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos” lėšų.

Aušra Grikštaitė,
Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė

 

   

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS